Fototapety w naszej sypialni

Dekoracja mieszkań to zadanie wymagające pewnej ostrożności. Z jednej strony meble i wyposażenie to trochę za mało, żeby mieszkanie uznać za przyjazna przestrzeń. Z drugiej strony nadmiar dekoracji może spowodować zagracenie wnętrza. Z czasem dekoracje zostają usunięte, ponieważ przeszkadzają i sprawa wraca do punktu wyjścia.

Jedynym miejscem na dekoracje pozostają ściany, a najlepsze dekoracje ścienne to fototapety i obrazy. Fototapety, najlepiej drukowane na wymiar na podstawie zdjęcia cyfrowego, to nowoczesna dekoracja. Technologia jest na tyle zaawansowana, że pozwala na drukowanie trwałych fototapet o zachwycających kolorach. Tematem może być wszystko to, co da się sfotografować albo „narysować” w programie graficznym. Może to być nawet własne zdjęcie, ale musi być nienagannej jakości technicznej. Inaczej wszystkie błędy techniczne zostaną powiększone i będą bardzo widoczne. O walorach artystycznych nie mówimy, bo to jest zrozumiałe (zobacz – http://www.fototapeta-lazienka.pl/fototapeta-w-sypialni/).

Fototapety w sypialni naklejane są nieco inaczej niż w salonie, w którym zazwyczaj zajmują całą ścianę. W sypialni lepiej naklejać fototapetę na fragment ściany, wtedy można lepiej skomponować całość. Motyw również może być bardziej odważny, ale to może być pułapka. Problem polega na tym, że odważniejsze motywy szybciej się nudzą, czasem są zbyt męczące, nie sprzyjają wyciszeniu. W niektórych sypialniach jest zbyt mało miejsca na fototapetę, ale chcielibyśmy mieć dekorację. Dopasujmy wówczas obraz na zamówienie, który wypełni puste miejsce na ścianie.